ogólnie

USG, czyli co kryje się pod pojęciem ultrasonografia

Rehasport to poradnie oraz szpitale ortopedyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, dzięki któremu lekarz może stawiać dokładniejsze diagnozy. Rozwój medycyny nie istniałby bez przełomowych odkryć naukowych, które od lat przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia. Za jeden z przełomowych momentów w medycynie uznaje się zastosowanie ultrasonografu, który jest nieinwazyjną metodą, wykorzystującą fale ultradźwiękowe do uzyskania obrazu tkanek w badanym organizmie. Ultrasonografia zaczęła być praktykowana w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku i do dziś jest jednym z podstawowych badań oceniających stan narządów wewnętrznych pacjenta. 

USG Konin – wykonaj badanie w klinice Rehasport

Badanie ultrasonograficzne kojarzone jest głównie z diagnozowaniem chorób jamy brzusznej. Nic bardziej mylnego. Poprzez penetrację fal ultradźwiękowych uzyskujemy także obraz tkanek zlokalizowanych w innych częściach ciała. Bardzo często lekarze jako pierwsze badanie do rozpoznania choroby zlecają właśnie USG. Konin lub Warszawa to oddziały Rehasport, które dysponują najnowocześniejszym sprzętem ultrasonograficznym. Sam sprzęt jednak to nie wszystko, bardzo ważną kwestią jest także wiedza i doświadczenie lekarza. Prawidłowy odczyt obrazu wymaga dużej wiedzy, spostrzegawczości oraz praktyki. W Rehasport pracują specjaliści, którzy z należytą wnikliwością i precyzją odczytują każdy obraz ultrasonografu. Ważnym jest, aby nie przeoczyć żadnej istotnej kwestii, która miałaby wpływ na ewentualne rozpoznanie choroby. Jako przychodnia ortopedyczna wykonujemy badania przede wszystkim narządów aparatu ruchu, dlatego w klinikach Rehasport możliwe jest wykonanie USG: biodra, kolana, stawu skokowego, barku, łokcia, ręki z nadgarstkiem, mięśni i nerwów.

Jak przygotować się do badania?

Bardzo pomocne dla lekarza będzie pokazanie mu również innych badań jakie wcześniej wykonał pacjent. Dlatego jeżeli posiada on dokumentację radiologiczną lub RTG, RM czy KT powinien je zabrać ze sobą. Badanie USG jest bezbolesne, nie ma się więc czego się obawiać, wystarczy zaufać lekarzom. Zobacz więcej na https://www.rehasport.pl/diagnostyka/usg,5110,n,4315

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *