ogólnie

Operacja kręgosłupa – temat, który coraz częściej dotyczy ludzi młodych

Kręgosłup jest niemal najważniejszą częścią układu kostnego, na którym spoczywa odpowiedzialność utrzymania ciężaru ciała i zachowania równowagi.  Chroni on rdzeń kręgowy przed uszkodzeniem oraz jest punktem zaczepienia dla kości. Stanowi on filar, na którym opiera się cały szkielet. Kręgosłup podzielony jest na pięć odcinków. Każdy z nich pełni inną funkcję. Najczęstszą przyczyną wizyt w poradniach ortopedycznych, są jego bóle w odcinku szyjnym, lędźwiowym i krzyżowym.

Choroby kręgosłupa nie są zarezerwowane tylko dla starszych pacjentów. Zaniedbania wad postawy, nieodpowiedni styl życia wynikający z niedostatecznej ilości ruchu, higiena pracy tj., niestosowanie się do zasad BHP są powodem tego, iż ból kręgosłupa dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety w każdym wieku. Często zdarza się tak, że operacja kręgosłupa jest jedynym ratunkiem na destrukcyjny ból, który uniemożliwia funkcjonowanie w codziennym życiu.

Operacja kręgosłupa – zaufaj kadrze najlepszych specjalistów w Rehasport

Operacja to najczęściej rozwiązanie ostateczne. Jeżeli wcześniejsze leczenie nie przyniosło zamierzonego skutku, jedynym ratunkiem na to, aby pacjent poczuł ulgę, jest podjęcie decyzji o konieczności wykonania odpowiedniego zabiegu. Obecna medycyna to wiedza bazująca na latach badań i doświadczeń. Nasi chirurdzy od lat pomagają wielu pacjentom „stanąć na nogi”. Pamiętajmy, że każda decyzja oparta jest na szeregu badań i wnikliwej obserwacji choroby pacjenta.

Rehasport Clinic – kompleksowa opieka ortopedyczna

Poradnia ortopedyczna Warszawa w klinice Rehasport to zaufane miejsce, które traktuje każdego pacjenta z należytą uwagą i poświęceniem. Ortopeda przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem i na jego podstawie kieruje go  na dalsze badania. Nie zawsze operacja kręgosłupa jest jedynym wyjściem. Lekarz może uznać, iż bardzo pomocna będzie odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja. Fizjoterapeuta Warszawa to hasło, które powinno zaprowadzić Państwa do kliniki Rehasport, gdzie lekarze mają stały kontakt z rehabilitantami. Ich współpraca daje najlepsze rezultaty w leczeniu oraz przyspiesza okres rekonwalescencji po przebytych operacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *