porady

Kiedy jest właściwy moment na wizytę u ortopedy?

Ortopeda to lekarz, który zajmuje się tą częścią medycyny, która odpowiada za układ ruchu człowieka. Specjalizacja ortopedyczna wymaga ogromnej wiedzy anatomicznej, bowiem dotyczy ona układu kostnego oraz wszystkich mięśni, stawów i wiązadeł, które biorą udział w ruchu. Jak więc rozpoznać moment, w którym warto podjąć decyzje o wizycie w przychodni ortopedycznej?

Najlepiej niezwłocznie, kiedy tylko zaczniemy odczuwać bóle kręgosłupa, stawów oraz ścięgien, oraz kiedy czujemy, że zakres naszych ruchów staje się coraz bardziej ograniczony. Początkowo objawy te mogą pojawiać się jedynie podczas wykonywania czynności dnia codziennego. Brak natychmiastowej reakcji powoduje, że ból staje się coraz intensywniejszy, co może ostatecznie doprowadzić do trudności w poruszaniu się. Nasza praktyka pokazuje jednak, że wizyta u ortopedy to ostateczny krok, na jaki decyduje się pacjent. Najczęściej pierwsze dolegliwości są bagatelizowane lub uśmierzane środkami przeciwbólowymi.

Ortopedia – tym zajmujemy się w Rehasport Clinic

Złamania kończyn oraz zwichnięcia, to bardzo nieprzyjemne dla pacjenta sytuacje, którym towarzyszy ból oraz reorganizacja dotychczasowego planu dnia. Nagle okazuje się, że złamana ręka całkowicie zmienia sprawnego, niezależnego człowieka w kogoś, kto potrzebuje pomocy nawet przy wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego.

W Rehasport zapewniamy wszystkim pacjentom najlepszą opiekę ortopedyczną. Szpital ortopedyczny Poznań, który prowadzimy od 2013 roku ma do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz wygodne sale pooperacyjne. Jako jedni z pierwszych w Polsce zaczęliśmy wykonywać taki zabieg jak m.in. artroskopia stawu skokowego. Oczywiście byłoby to niemożliwe bez współpracy z najlepszymi specjalistami w dziedzinie ortopedii. Nasi chirurdzy posiadają umiejętności z zakresu chirurgii naczyniowej oraz medycyny plastycznej co czyni nas liderami w dziedzinie, jaką jest chirurgia ręki. Gdańsk, Warszawa, Konin i Poznań to miasta, w których znajdą Państwo fachową pomoc lekarzy ortopedii, fizjoterapeutów oraz  trenerów osobistych, którzy każdego dnia sprawiają, że pacjenci Rehasport odzyskują swoją dawną sprawność ruchową a na ich twarzach zamiast grymasu bólu, pojawia się uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *